CEYBL - minižáci U13 úspěšní i v Evropě

Minižáci U13 si jarní prázdniny zpestřili dalším turnajem CEYBL v polském Ostrowu Wielkoposlkém, kde působí místní Orlen Akademie. Na velmi silně obsazeném turnaji obsadili skvělé, a pro některé možná i trochu překvapivé, 2. místo!!! Kdo ale sledoval naše výkony v sobotních a nedělním utkání viděl, že za druhým místem nestojí náhoda, ale týmový výkon a skvělý přístup od všech hráčů.  

Od Ostrowa Wielkopolského nás čekal dlouhá cesta a na polských silnicích plných kamionů byla obzvláště únavná. Možná i to se promítlo do našich výkonů v pátečních utkáních. Ty nebyli zdaleka povedené. Velmi důležitá tak byla sobota a reakce celého týmu na nevydařený pátek. V nedělním utkání o 2. místo pak kluci "jen" potvrdili, že umí hrát basketbal, že dokáží spolupracovat jako tým a že se správným přístupem můžeme konkurovat i těm nejlepším týmům.  

výsledky a fotogalerie z jednotlivých utkání najdete na stránkách turnaje CEYBL v Ostrowu Wielkopolskem

V prvním utkání na turnaji nás čekali Sršni z Písku. Po dlouhé cestě (stejně jako písečtí) jsme ale nebyli správně připraveni a sršni nás překvapili svojí rychostí a důrazem. V úvodu utkání si kluci asi naplno neuvědomili, kde jsou, o jaký level se jedná a kdo proti nám stojí. Až v poločase jsme se zvládli jako tým nadechnout a začít trošku hrát a bojovat. Na obrat v utkání už ale bylo pozdě a po mdlém výkonu byla porážka "zasloužená"

Sršni Písek vs. Vlci Žďár  - 70:44 (36:16)

Naše druhé utkání pátečního programu se nám také nevyvedlo. S Handlovou jsme měli na rukách rukavice na nohách lyžáky a na koši poklop. Náš výkon byl pomalý a plný nepřesností. Chvílemi se kluci jeden před druhý téměř schovávali. Chyběla nám souhra a lehkost a tak se hrálo velmi vyrovnané utkání, kdy nás v mírném vedení drželi spíš jednotlivé individuální výkony, než týmová hra. Přesto jsme dokázali utkání silou vůle strnout na svou stranu a vybojovali jsme první "utrápené" vítězství.  

Vlci Žďár vs. ŠBK Handlová (SVK) - 55:47 ( 25:22)

V sobotu po snídani jsem se před odjezdem k dalšímu utkání udělali krátký týmový meeting. V dalším utkání nás čekal favorit turnaje a vlastně celé soutěže WKK Wroclav. Věděli jsme, že musíme hrát výrazně lépe než v pátek. Kluci výborně zareagovali na to co jsme si po snídani řekli a celé utkání odmakali. Nasazení bylo příkladné a i po basketbalové stránce se náš výkon výrazně zlepšil. Přestože jsem z utkání odcházeli jako poražení, ocházeli jsme s hlavou nahoře a s dobrý pocitem z vlastního výkonu proti silnému soupeři. 

WWK Wroclav (PÓL) vs. Vlci Žďár - 61:35 (37:18)

Náš výkon z dopoledního utkání proti Wroclawi položil základ pro skvělou hru v dalších utkáních soupeře. Kluci se přesvědčili, že spolu mohou hrát, že si dokáží navzájem pomoct a že věci, které trénují a umí na soupeře platí. Týmovou obranou, rychlými protiútoky a souhrou na útočné polovině jsme hodně zaskočili tým domácí akademie ve večerním utkání. Ve skvělé atmosféře jsme vybojovali vítězství a oplatili tak domácím porážku z minulého střetnutí ve Walbrzychu. O tom, že náš výkon byl povedený svědčí i uznalý potlesk domácího publika po utkání. Velmi sportovní gesto domácích fanoušků a rodičů a samozřejmě o to příjemnější pocit z vítězství. 

Orlen Academia BM Stal (PÓL) vs. Vlci Žďár - 50:56 (19:25)

Na velmi dobré výkony ze soboty jsem návázali i v neděli proti NH Ostrava. NH Ostrava patří k top týmum v ČR. Po sobotě ale kluci měli dost sebevědomí a důvěry v náš tým, že jsme ostraváky hned od úvodu přehrávali. Především v obraně jsme hráli velmi týmově a chytře a tato jistota v obraně nám dávala dostatečný klid do útoku. Kluci hráli klidněji a týmověj než v pátek a dokázali si v útoku připravit dobré pozice k zakončení. V herně vyrovnaném utkání jsme byli neustále mírně ve vedení a krátký výpadek ve třetí čtvrtině naštěstí neznamenal zásadní komplikace. Další týmový výkon a vítězství nad NH Ostrava nakonec znamenali konečné druhé místo v turnaji. 

Druhé místo na takto silně obsazeném turnaji je výborný výsledek. Ještě více si ale můžeme cenit hry, kterou jsme jako tým předváděli především v sobotu a v neděli. Kluci hráli jako tým, bojovali jeden za druhého a díky tomu byli úspěšní. Víkendový turnaj CEYBLu v polském Ostrowu Wielkopolském byl pro náš tým skvělou zkušeností a současně i zážitkem. Organizace, ubytování, prostředí i atmosféra, vše bylo perfektně zvládnuté ze strany pořadatelů. My jsme zvládli tu sportovní část a vše tak klaplo na výbornou.

Na závěr se ještě sluší poděkovat brněnským Skokanům. Po tom co nám ze sestavy krátce před turnajem vypadli tři hráči v ročníku 2011, pomohli nám a náš tým na turnaj doplnili dvěma kluky. Kluci ze Skokanů se tak na chvíli stali součástí vlčí smečky a i oni mají podíl na našich povedených výkonech. Vlci děkují Skokanům.