Český pohár žen: vypjatý souboj a krásná koncovka

Ženy: Renomia Český pohár žen - 1. kolo

ADORFS Basket SECCON Litomyšl - BK Vlčice Žďár   59:60 (33:22)
Kopicová Lucie 13, Gregarová Kateřina 9, Stočková Věra 8, Klukanová Kateřina 7, Jurašek Andrea 7, Kazdová Tereza 5, Kalábová Anna 4, Kubíková Natálie 3, Kuhnová Barbora 2, Pošvicová Monika 2.

I letos se tradičně žďárské ženy účastní Českého poháru žen. K jeho prvnímu kolu zajížděly v Den vzniku samostatného československého státu, tedy 28.10, na palubovku Litomyšle. Ta je pro nás poměrně známým soupeřem, jelikož se již několikátý rok potkáváme v rámci 2.ligy žen. Vždy jsme sehrávaly vyrovnaná utkání a jinak tomu nebylo ani tentokrát.
Během první čtvrtiny jsme se s protihráčkami ještě trochu oťukávaly a skóre tomu odpovídalo - 15:17. Druhá čtvrtina byla ale naše nejhorší. Hráčky Litomyšle jsme nechaly běhat do rychlých protiútoků, i přes poměrně poctivé braní na záda jsme jim umožnily mnoho útočných doskoků a vše Litomyšl samozřejmě trestala. Za druhou čtvrtinu jsme daly pouhých 5 bodů, vůbec se nám nedařilo skórovat, a tak jsme v poločase prohrávaly 22:33 a jako by se zdál zápas jasný.

V druhém poločase jsme ale zabraly. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšenou obranou po celém hřišti na soupeřky zatlačily a získávaly spoustu míčů. Vedlo se nám také v útoku a v poslední čtvrtině jsme se dotáhly na rozdíl pouhých 4 bodů.
Tři minuty před koncem jsme utkání konečně otočily a bohužel kvůli většímu množství faulů jsme Litomyšli darovaly několik šestek, které soupeřky proměnily. Sedm sekund před závěrečnou sirénou jsme ztrácely už jen o jediný bod a následovala série timeoutů, po kterých jsme v útoku přišly o balón a nabídly koncovku protihráčkám. Ty však nepochopitelným způsobem pod naším košem nevyhodily, ztratily míč a my měly tři vteřiny na zakončení, což se zdálo neuvěřitelné. Neuvěřitelné se však stalo skutečností, když Barča s Aničkou pod košem sehrály senzační aut a s klaksonem Barča trefila vítězný koš!

Z celého zápasu je třeba opět vypíchnout parádní obranu, která zdobí všeobecně naše poslední utkání. Především díky ní jsme v poločase téměř ztracené klání dotáhly do vítězného konce, který ozdobila šťastná střela.

Postupujeme tedy do 2. kola Českého poháru, které se uskuteční 17.11. doma proti prvoligovému Havířovu. Ještě předtím Vás ale srdečně zveme na naše domácí zápasy: