Český pohár žen - v druhém kole opět úspěšně

Český pohár žen - v druhém kole opět úspěšně

Český pohár žen - 26. ročník - 2. kolo

BK Vlčice Žďár - SK Bruntál 66:59 (29:33)
Pošvicová Monika 20, Stočková Věra 14, Kazdová Tereza 8, Blažejovská Lucie 6, Kuhnová Barbora 6, Junová Eliška 5, Kašparová Zuzana 5, Kalábová Anna 2.

Ve druhém kole Českého poháru byl soupeřem pro žďárské ženy Bruntál, se kterým se utkaly již minulou neděli v rámci 2. ligy žen. V Bruntále jsme prohrály vyšším rozdílem, nyní však byla výhoda domácí palubovky na naší straně.

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. V prvním poločase soupeřky byly sice schopné zakončovat košem těžké tříbodové pokusy, díky kterým s námi neustále držely krok, my jsme ale mnohem lépe spolupracovaly v útoku, což byl základ úspěchu pro celé utkání. Ačkoli si hračky Bruntálu také vytvářely dobré pozice, naše akce byly mnohem pohlednější a na koš jsme se více nadřely.

Ve druhém poločase jsme bohužel spálily několik jasných střel, nicméně v obraně jsme to napravily. Rovněž jsme lépe doskakovaly. Bruntálu se poté v poslední čtvrtině vyfaulovaly hned 3 hračky, a když Zuzka proměnila klíčovou trojku v poslední minutě, na kterou navázaly Terka košem s faulem a Monča úspěšnými šestkami, bylo jasné, že vypracovaný náskok už nepustíme. 

Díky skvělému výkonu a zaslouženému vítězství tak postupujeme do 3. kola ČP. Zatím ale nevíme, kdo bude dalším týmem, se kterým se střetneme.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.