Brněnské týmy nad síly Vlků

V předposledním kole základní části ligy starších žáků přivítali Vlci U15 silné brněnské týmy Tygrů a Basketu a z obou utkání odcházela poražena vysokým rozdílem. Vlky rozhodně nečekal jednoduchý hrací víkend, o čemž svědčí 80bodové porážky na hřištích soupeřů. Přesto jsme chtěli být v odvetách na domácím hřišti nepříjemným protivníkem a oba favority tak trochu pozlobit. To se nám ani v jednom z utkání po nevýrazných výkonech bohužel nepodařilo.

V utkání proti Tygrům, který doposud proplouvá soutěží bez jediné porážky a do Žďáru navíc přicestoval bez šikovných hráčů Maška s Šidlákem, jsme dokázali držet krok a vyrovnané skóre pouze ve třetí čtvrtině, kdy již za značného vedení dostala na hřišti větší prostor lavička hostů. Jakmile se ale na hřišti objevila první lajna Tygrů, byli jsme bez šance a herně výrazně zaostávali. Z naší strany to byl proti o dost silnějšímu soupeři ustrašený až odevzdaný výkon, což nás mrzí. Vlci umí doma zahrát lépe a odvážněji, bohužel nás to o tomto víkendu tzv. nepotkalo.

Proti Basketu podali Vlci o trochu bojovnější výkon a v 15min se po dobrém úseku hry přiblížili na rozdíl 13bodů. Odpověď Basketu po oddechovém čase byla ale smrtící, vyrovnaná lavička hostů ihned reagovala a posledních 5min do konce poločasu ovládla 2:25. Ani ve zbytku utkání jsme se nedokázali herně vyrovnat s chutí hrajícímu soupeři a závěrečné čtvrtiny výrazně bodově ztratili.

V obou utkáních jsme měli velké problémy na doskoku, kdy jsme nedokázali dostatečně důrazně zastavovat snahy brněnských hráčů o útočný doskok a dostávali snadné koše z druhých šancí. Na tom musíme zapracovat.

V posledním kole základní části nás čekají utkání v Litomyšli a Svitavách, kde bychom chtěli zabojovat o možnou 4 výhru v soutěži. Držte nám palce.

BK Vlci Žďár  -  Tygři Brno      54:114   (13:31,24:58,42:77)
Body: Rosecký 13, Socha 11, Vilda 10, Štikar 6, Růžička 5, Krejčí 4, Šrámek 3, Haller 2, Kreutzer, Tomšík, Hofmann
Fauly: 13:15
Trestné hody: 11/10-17/10