Bojovná vlčátka

Pololetní prázdniny znamenají pro někoho pouze den bez školy, pro kluky a holky z Přípravek znamenaly současně i turnaj přípravek v Uherském Brodu. Na cestu vyrazily všechny zdravá vlčata společně autobusem. Doma sice zůstala spousta kamarádů a kamarádek, kteří se léčili s různými nemocemi, ale 11 vlčat i přesto vyrazilo na turnaj.   

V průběhu pátečního dne, čekala všechny nejprve dlouhá a dobrodružná cesta a pak hned první utkání proti přípravce z Jihlavy. Kdo čekal, že budou vlčata po cestě nesoustředěná a rozjívená, ten se tentokrát mýlil. Kluci a holky se poctivě rozcvičili a na soupeře vlétli hned od prvních minut. Především v obraně odehráli výborný první poločas, když se všem dařilo hlídat si svého soupeře a znepříjemňovat mu hru s míčem i bez míče všude na hřišti. Společně pak vlčata vyrážela do protiútoků se snahou vstřelit soupeři koš. Ne vždy se to podařilo a na zakončení v rychlosti určitě mají kluci a holky co zlepšovat, ale snaha o protiútoky byla příkladná. Stejně tak i bojovnost a snaha získat odražené míče nebo míče na zemi. 

Vlčata Žďár vs. BC Vysočina  - 33 : 15  (20:6)

V druhém utkání proti nám nastoupil domácí tým se značnou podporou z hlediště. I s domácími hráli kluci a holky povedenou první čtvrtinu. Oproti prvnímu utkání ale hůř bránili svoje soupeře, především při vyhazování z autu. Soupeři tak vlčatům až příliš často utíkali za zády k našemu koši a měli spoustu snadných střel. Kluci a holky se sice snažili (stejně jako trenér), ale s tímto herním prvkem soupeře se v průběhu prvního poločasu špatně vypořádávali. V druhém poločase se sice vlčata v obraně vyhazování trošku zlepšila, ale na soupeře, který měl ve svém týmu i jednoho hodně šikovného klučinu, nestačily.  I tak se kluci a holky snažili celé 4 čtvrtiny hrát naplno, a to je asi to nejdůležitější.  

Spartak Uherský Brod vs. Vlčata Žďár    - 55 : 37 (32:22)

Všichni kluci a holky, kteří k utkání vyraili si za obě utkání zaslouží pochvalu. Především v prvním utkání hráli opravdu pěkně a ukázali, jak se za poslední dobu zlepšily. V tom druhém byl soupeř nad jejich síly, ale i tak to byl od holek a kluků dobrý a snaživý výkon. 

Velké díky na závěr patří paní Šinkorové, která s dětmi absolvovala cestu tam i zpět autobusem a vypořádala se i s nezvyklými nástrahami cestování s malými vlčaty. Děkujeme