Bojovná Vlčata skončila pátá. Národní finále nadchlo

Bojovná Vlčata skončila pátá. Národní finále nadchlo

Třídenní Národní finále minižáků U11 mix se ve městě pod Zelenou horou změnilo v oslavu basketbalu hodnou 70 let fungování oddílu ve Žďáře nad Sázavou. Pravé vyvrcholení akce, na níž nechyběly sportovní hvězdy Martina Sáblíková, Eva Vítečková či Markéta Bednářová, přinesl dramatický finálový zápas čelákovických Pand s Tygry Praha, kteří v závěru mocně stahovali. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 65:62. Pohár pro vítěze putoval z rukou starosty Martina Mrkose do Čelákovic.

„Zaplněné haly, vynikající atmosféra, bezproblémový chod akce a úsměvy od všech žďárských pořadatelů dodaly hlavním aktérům tu opravdovou radost ze hry,“ chválila za Českou basketbalovou federaci organizátory z BK Žďár nad Sázavou Veronika Wiednerová. „Těším se, že se vrcholná akce do Žďáru zase brzy vrátí,“ uzavřela Wiednerová.

Domácí Vlčata obsadila senzační 5. místo. „Musím přiznat, že konečný výsledek překonal naše očekávání. Tým táhl za jeden provaz, rval se o každý míč. Pro nás byly tyhle tři dny hrozně cenné. Zahrálo si všech 21 hráčů, pět našich utkání sledovala našlapaná hala, atmosféra byla strhující. Chtěli bychom za to všem rodičům a divákům moc poděkovat. Věřím, že to dětem v jejich sportovním růstu ohromně pomůže,“ shodují se trenéři Tomáš Rosecký a Jaroslav Sedlák.

Nadmíru spokojen byl i předseda klubu Tomáš Martinec: „Jsem rád, že náš klub šel do toho a Národní finále uspořádal. Ve Žďáře jsme podobnou basketbalovou událost pár let neměli, myslím, že pro všechny v klubu bylo důležité si zase uvědomit, že to společně zvládneme. Slovo společně bych chtěl několikrát podtrhnout, do pořadatelství se totiž zapojilo opravdu velké množství lidí. Všem bych chtěl ještě jednou moc poděkovat jak za přípravu před turnajem, tak i samotné tři dny. Ze všech stran jsme slyšeli samou chválu, na což můžeme být právem pyšní. Pro nás i ČBF je to jasný vzkaz: BK Vlci Žďár nad Sázavou se těší na další česká mistrovství.“

Výsledky, fotky a videa ze šampionátu najdete v sekci NF U11.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.