Bilancování sezony: Žďár je úspěšnou součástí ligové mapy od žáků až po dospělé

Sezona je definitivně u konce. Poslední tečku za oficiálními soutěžemi ČBF daly kvalifikační zápasy, v nichž měli své zastoupení i Vlci. Konkrétně mladší žáci, kteří díky vítězství nad Frýdkem-Místkem budou startovat v Žákovské lize i v příštím ročníku. Teprve nyní je proto správná doba na druhou část bilancování - tentokráte osmi týmů od žáků až po dospělé.

V žákovských ligách skončili na 3. místě jak mladší žáci, tak i žákyně a jen o jednu příčku jim tak unikl postup do prestižní extraligy. V následných ligových skupinách si skvěle vedly mladší žákyně, které svou skupinu vyhrály a společně se staršími žáky si zajistili právo startu v Žákovské lize bez hrozby kvalifikace. Mladší žáci ji sice absolvovali, ale s úspěšnou tečkou, takže boj o extraligu bude i v příští sezoně s výraznou žďárskou stopou.

Kadeti i junioři měli za cíl si co nejrychleji zajistit záchranu, což se pod vedením trenéra Jana Danka bez problémů podařilo. Po základní části skončili shodně na skvělém 3. místě. Takže jim jen těsně unikl postup do nadstavbové skupiny o postup do extraligy, kam zamířily dva nejlepší týmy. Řada hráčů pak dostávala příležitost nastupovat v okolních extraligových klubech, kde sbíraly cenné zkušenosti. Ty díky tomu naskakovaly i jejich mladším spoluhráčům, kteří do juniorské či kadetské ligy budou v nadcházející sezoně teprve věkově patřit. „Chtěli jsme kluky ohrát, aby viděli, co je příští sezonu čeká a aby měli další motivaci do tréninků,“ říká Jan Danko. Část juniorů dostala prostor i v mužské druholigové partě, která s juniory během roku trénovala. Na juniorech byl vzestup během roku znát, což podložili vítězstvím ve své ligové play-out skupině.

Kadetky se v nadregionální lize střelecky trápily, což se odrazilo v koncovkách, které jim většinou utekly. Příležitost dostala řada mladších hráček.

Mužský tým dotáhl své záchranářské snažení do vítězného konce. Nakonec obsadil ve 2. lize 7. místo a splnil si sen v podobě postupu do play-off. Ve čtvrtfinále ale narazil na silné Brno, které jeho pouť vyřazovacími boji záhy ukončilo.

Ženy se po slibném startu ve 2. lize postupně propadaly tabulkou. Skončily sedmé a stejně jako muži vypadly ve čtvrtfinále play-off po dvou těsných porážkách s Brandýsem nad Labem.

Ostatně, pojďme se na jednotlivé kategorie podívat optikou výsledků.

Mladší žáci U14:

Základní část Žákovské ligy - skupiny B: 3. místo (první dva celky postoupily do extraligy, Žďár měl ve své skupině 2. a 8. tým na závěrečném MČR)
Liga žáků – skupina C: 4. místo
Tým uspěl v kvalifikaci a zajistil si účast v Žákovské lize pro sezonu 2023/24

trenéři: Tomáš Rosecký, Jakub Lacina, Jan Topinka

Mladší žákyně U14:

Základní část Žákovské ligy - skupiny B: 3. místo (první dva celky postoupily do extraligy, Žďár měl ve své skupině 2. a 14. tým v ČR)
Liga žákyň – skupina C: 1. místo
Tým si díky umístění v lize zajistil přímou účast v Žákovské lize pro sezonu 2023/24

trenérky: Andrea Jurašek, Pavla Blažejovská

Starší žáci U15:

Základní část Žákovské ligy – skupiny B: 6. místo
Liga žáků – skupina C: 2. místo

Tým si díky umístění v lize zajistil přímou účast v Žákovské lize pro sezonu 2023/24

trenéři: Tomáš Rosecký, Tomáš Tyl, Jakub Lacina

Kadeti U17

Liga – skupina B: 3. místo
Ligové play-out, skupina B: 2. místo

trenéři: Jan Danko, Radovan Beneš, Radim Topinka

Kadetky U17:

Nadregionální liga – skupina C: 7. místo

trenérky: Věra Stočková, Pavla Blažejovská

Junioři U19:

Liga – skupina C: 3. místo
Ligové play-out, skupina B: 1. místo

trenéři: Jan Danko, Radovan Beneš, Radim Topinka

Muži:

2. liga – skupina C: 7. místo
Vyřazeni ve čtvrtfinále play-off

trenéři: Petr Šilhart, Jiří Bubák

Ženy:

2. liga – skupina B: 7. místo
Vyřazeny ve čtvrtfinále play-off

trenérky: Věra Stočková, Andrea Jurašek

Autor: Jiří Bubák