Basketparáda v Brně.... a pak trochu trápení pro U11

Státní svátek, žádná škola,..... co dělat?? Nejmladší minižáci měli jasno. Vyrazili na turnaj do Brna a utkali se zde s týmy Skokanů - Áčkem i Béčkem.
V první utkání to byla téměř baketparáda, když kluci skvěle bránili a hlavně perfektně spolupracovali v protiútoku a na útočné polovině. Domácímu týmu nedali skvělou hrou moc šancí na úspěch. Náš povedný výkon gradoval ve 3. čtvrtině, kdy jsme dokázali celou čtvrtinu odehrát bez obdržení koše. Kluci ukázali jak dobře dokáží hrát, když se snaží, spolupracují a když se podpoří i z lavičky. Nebývá to často, ale musel jsme kluky za předvedený výkon a hru bez výjimky pochválit, protože to byla radost i pro trenéra a diváky. 

Skokani Brno B    vs.    Vlčata Žďár 
18   :   111   (11:26, 17:47, 17:69)

Soustředění a bojovného ducha si kluci přenesli i do druhého utkání proti domácímu A týmu a od úvodních minut byli lepší než soupeř. Opět se jim dařilo v protiútocích i v jejich zakončování. Pak ale přišla velká změna, možná uspokojení, možná ztráta koncentrace a domácí tým nás začal přehrát. Skokani nebyli najednou o tolik lepší basketbalově, ale v druhé a třetí čtvrtině byli najednou rychlejší a o poznání dravější. Mladým vlčatům trvalo než se zase probrali, rozběhli a začali hrát tak jak umí. Když se pak ve čtvrté čtvrtině opět našli, dotáhli utkání do zdárného konce a vybojovali druhé vítězství. I když, vybojovali není úplně přesné. Bojovali asi jen polovinu utkání. Určitě dobrá zkušenost, že i malé polevení v soustředění může soupeře nakopnout a o to těžší je potom hrát. 

Skokani Brno A    vs.    Vlčata Žďár
42  :   75   (10:24, 22:38. 30:60)

 Celkově se klukům ale v Brně dařilo, všichni se zapojili, skórovali, přihrávali a dobrá atmosféra v týmu a na lavičce panovala právem. Jen tak dál kluci, hrát naplno, soustředit se, chtít dělat věci správně.