Basketbalová přípravka v roce 2019-20

Basketbalová přípravka v roce 2019-20

I v následující sezóně otevíráme pro malé zájemce o basketbal ze ždáru a okolí BASKETBALOVOU PŘÍPRAVKU. Jednotlivé tréninky Basketbalové přípravky jsou ve školním roce 2019-20 připravovány především pro děti narozené v letech 2010, 2011 a to 2 krát týdně.

Tréninky budou probíhat vždy v: 
úterý - 15:30 - 17:00 hod v tělocvičně 2. ZŠ
čtvrtek - 15:30 - 17:00 hod v tělocvičně 3. ZŠ.
 


V průběhu září se budou děti s trenéry potkávat před tréninkem u vstupu do basketbalové haly (Komenského 4), odkud je trenéři do tělocvičny vždy odvedou.

Do přípravky zveme všechny kluky a holky, které se chtějí učit nejen basketbalu, ale chtějí zlepšit svoje sportovní a pohybové dovednosti jako rychlost, hbytost, obratnost či koordinace. Dále pak také dovednosti s míčem jako je házení, chytání, přihrávání či střelbu na koš. Navíc chceme aby se kluci a holky, které se k nám v basketbalové přípravce připojí, uměli samostatně rozhodovat, byli součástí týmu a učili se tak i spolupracovat s ostatními což jsou důležité aspekty všech kolektivních sportů a basketbalu především. Basketbal je technicky náročný sport a proto mu musí předcházet dobrá pohybová průprava, která je hlavní náplní basketbalové přípravky pod vedením našich trenérů

Basketbalovou přípravku povede v sezóně 2019-20 jako hlavní trenérka Pavla Blažejovská. Trenérka Blažejovská, držitelka nejvyšší trenérské licence ČBF a patří k těm zkušeným trenérům našeho klubu, kteří se basketbalu dětí a mládeže věnovali i profesionálně v jiných klubech v republice. Její zkušenosti a nadhled budou určitě přínosem právě pro začínající sportovce - baskeťáky a baskeťačky.

V pozici asistenta budou u družstva působit Roman Pošvic a Luboš Vokálek, oba dva držitelé trenérské licence Trenér Basketbalu II.  


Pro podrobnější informace ohledně tréninků prosím kontaktujte přímo trenérku Blažejovskou (mob. 777 182 912 , pavla.blazejovska@seznam.cz), případně místopředsedu klubu Romana Bednáře (776 286 428, rombed1@gmail.com), který koordinuje klubový program pro začínající baskeťáky = basketbalová školička, basketbalová přípravka a kroužky basketbalu a pohybové přípravky na žďárských basketbalových školách.