8.kolo finále ligy kadetů U17

8.kolo finále ligy kadetů U17

BK VLCI Žďár – BK Ústí nad Labem    90:82  / 44:40 /
Body : Mazourek – 44, Götz – 20, Moučka – 16, Smolík – 6, Grodl F. – 2, Grodl D. – 2.

Do předehrávaného utkání jsme nastoupili pouze v šesti hráčích, protože naše družstvo se totálně rozpadlo kvůli nemocem. Nečekali jsme od tohoto utkání tedy nic světoborného, ale chtěli jsme alespoň uhrát nějaký slušný výsledek a předvést dobrý a bojovný výkon. Začátek nám jako již tradičně vůbec nevyšel. Soupeř začal zápas velmi aktivně, využíval každé naší chyby a během čtyř minut si vypracoval náskok o třináct bodů. Teprve po oddechovém čase jsme se zvedli a začali hrát. Zlepšili jsme obranou činnost, zajistili doskakování pod naším košem a to vše vedlo k tomu, že jsme dokázali našeho soupeře zastavit v jeho jízdě. Když jsme pak v útoku začali využívat naší přednosti v nájezdech jeden na jednoho, začali jsme pomalu náskok soupeře likvidovat. V druhé části hry jsme dokázali v této naší hře pokračovat a jen chvilkami velmi nepřesní rozhodčí nám kazili v těchto momentech radost z naší hry. I přes to všechno jsme dokázali ke konci čtvrtiny otočit skóre v náš prospěch a tak jsme do druhého poločasu šli s čtyř bodovým vedením. Třetí část se nám velmi dobře povedla. Dobrá spolupráce v obraně nám zajišťovala hodně získaných míčů a v postupném útoku jsme také dokázali vytěžit maximum. Soupeř nebyl schopen nám dát koš z blízka a tak jsme inkasovali pouze z dlouhé vzdálenosti. Poslední čtvrtka pro nás začala velmi nepříznivě. Soupeř na nás vystartoval s velmi tvrdou a rychlou hrou a to mělo za následek, že jsme během dvou minut přišli o své vedení. Naštěstí jsme nedovolili soupeři nic víc. Hráčům Ústí se pak přestalo dařit střelecky a to byla voda na náš mlýn. Zpřesnili jsme naši činnost v obraně a v útoku jsme si trpělivě připravovali svoje šance. Opět se nám touto hrou podařilo získat vedení. Škoda jen, že jsme nedokázali naše vedení navýšit z několika pěkných nájezdů, kdy jsme neproměnili zcela jasné šance. V samotném velmi dramatickém závěru jsme vynikající obranou sebrali soupeři několik míčů a sami jsme z útoku dokázali přesně zakončit, čímž jsme celé utkání nakonec rozhodli v náš prospěch. Hráči za tyto momenty hry, zaslouží velkou pochvalu za dokonale takticky zvládnutý závěr. Vítězství bylo pro nás velmi cenné a naprosto zasloužené, zvlášť když jsme skoro celé utkání odehráli v pěti hráčích. Musím našim klukům vyslovit obrovskou pochvalu za to, že po začátku nesložili zbraně a dokázali svým výkonem utkání vyrovnat a nakonec otočit ve svoje vítězství. Nutno také vyzdvihnout naši střelbu z trestných hodů, které jsme za celé utkání měli 35/29. Naši hráči ukázali, že jsou na dobré cestě a, že dokáží předvést velmi dobrou bojovnost a vynikající basketbal a, že jsou na tom velice dobře fyzicky. Velmi se během čtrnácti dní zlepšila naše práce v obrané činnosti a pomalu se zlepšuje i naše doskakování, hlavně pod naším košem. I v útoku dochází ke zlepšování našich kombinací a hlavně začínáme využívat našich největších zbraní, což je jedině dobře. Ještě jednou všechny hráče, kteří hráli, velmi chválím a doufám, že v těchto výkonech budou i nadále pokračovat.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.