6. místo na MČR pro nejmladší minižáky U11

I nejmladší minižáci našeho klubu se probojovali na Mistrovství ČR a i oni na tomto mistrovství výborně reprezenovali žďárský basketbal. Trochu ve stínu svých kamarádek z klubu odehráli minižáci o uplynulém víkendu v Ostravě svůj mistrovský turnaj, na kterém obhájili 6. místo z loňska. Je to po roce opět výborný výsledek a završení sezóny, ve které tým složený z kluků 2012 a 2013 dominoval na Jižní Moravě a Vysočině.

Kluci si účast na MČR zajistili už v březnu jako první z týmů našeho klubu a do Ostravy odjížděli nejen získávat nové zkušenosti, ale také obhajovat loňské pozice, případně bojovat o jejich vylepšení. To se sice nepodařilo, ale obhájit pozice z loňska ano a kluci na sebe mohou být za sezónu 2022/23 oprávněně hrdí. 

V prvním utkání na MČR proti Slunetě Ústí nad Labem předvedli kluci začátek snů, když za 1. čtvrtinu neobdrželi ani koš. Slunetu jsme zaskočili nejen soustředěním a rychlostí ale i nečekaně povedeným rychlým týmovým výkonem. Hra se sice v dalším průběhu utkání trochu vyrovnala, ale Vlčata kráčela za prvním vítězstvím v turnaji a v dané situaci také za postupem ze skupiny do play off zcela přesvědčivě. 

Sluneta Ústí n. L. vs. Vlčata Žďár     22  :  68

Druhé utkání v turnaji jsme sehráli s domácím BK NH Ostrava. Pozdější vítěz celého MČR nám hned od začátku ukázal zcela jinou intenzitu a zápal pro hru, než jsme poznali v průběhu sezóny. Dostali jsme pořádnou nakládačku, byť jsme po basketbalové stránce nebyli zas o tolik pozadu. Holt bojovnost a nasazení v tomto utkání dělali největší rozdíl.

BK NH Ostrava  vs.  Vlčata Žďár     90  :  23

Z druhého místa ve skupině jsme postoupili do play off a čekali nás Tygři Praha (pozdější finalista turnaje). Poučeni z předešlého souboje s Ostravou jsme dokázali Tygrům konkurovat v rychlosti a bojovnosti. Po vyrovnaném prvním poločase jsme několika chybami „pomohli“ Tygrům k několika snadným košům a do naší hry se vkradla nervozita. Bohužel jsme se už neotřepali a důležité utkání jsme nakonec prohráli poměrně výrazným rozdílem. Škoda, Tygři byli hratelný soupeř.

Vlčata Žďár vs. Tygři Praha      44   :   68

První ze soubojů o 5. místo nás čekal až v sobotu pozdě večer. Začali jsme vcelku dobře, ale v průběhu 2. a 3. čtvrtiny si kluci vybrali opravdu slabší chvíle. Nepřesnosti, nedůraz, nízká koncentrace znamenaly až 14 bodů ztráty a vidina souboje o 5. místo se začala vzdalovat. To ovšem odmítla parta co nastoupila do poslední čtvrtiny. Kluci soupeře dostali pod velký tlak, a především díky rychlým protiútoků bod po bodu stahovali jeho náskok. To se podařilo v poslední minutě a utkání se dostalo do prodloužení. V něm jsme už kralovali a vítězství jsme si nenechali vzít. V závěrečné čtvrtině a v prodloužení předvedli kluci asi nejlepší výkon na MČR a to i s podporou lavičky. Škoda, že jsme takto nehráli i v jiných utkáních.

Vlčata Ždár vs. Pointer Frýdek Místek    58   :    54  (PP)

V souboji o 5. místo jsme vyzvali tým BA z Nymburka. Po až euforickém výkonu z předešlého večera jsme nedokázali náš výkon zopakovat a především v bojovnosti a soustředění jsme zaostávali za svým standardem. Pro nás nepovedené utkání, ve kterém jsme se trápili herně a některým klukům už taky docházeli síly skončilo vítězstvím Nymburka, který určitě není lepším týmem. Lépe se ovšem vyrovnal s daným okamžikem a okolnostmi a zaslouženě vybojoval 5. místo.

BA Nymburk   vs.   Vlčata Žďár    57   :   33

Na celé MČR lze nahlížet z několik úhlů pohledu. Po organizační stránce to byl nepovedený turnaj a organizátoři svoji roli nezvládli. I proto nejsou z turnaje k dispozici ani kompletní výsledky ani oficiální fotky atd.....

Po basketbalové stránce předvedla Vlčata spíše průměrné výkony a jen v některých chvílích ukázala svůj potenciál a basketbalové umění, díky kterému jsme v sezóně kralovali Jižní Moravě. Škoda, minimálně pocit z předvedené hry mohl být lepší a možná i výsledky. Pravda, v klíčových fázích turnaje jsme narazili na dva finalisty a to opravdu nebylo pro kluky lehké. 

No a pak je zde pohled ze strany týmu, rodičů a fanoušků. V tomto směru to bylo super. Strávili jsme spolu několik dní a užili si spoustu zábavy. Podpora od rodičů byla skvělá a tímto jim ještě jednou děkujeme, že za námi do Ostravy přijeli a fandili nám ať se nám dařilo nebo ne. Především v tomto ohledu bylo MČR v Ostravě tím správným zakončením sezóny nejmladších minižáků.

Snad si kluci z turnaje kromě příjemných zážitků s kamarády odvezli i nějaké zkušenosti do budoucna.....

....přeci jen jsem jsme byli v konkurenci těch nejlepších 6. v republice, a to je bezesporu úspěch!!!!