Žďárští basketbalisté kategorie U 14 na mezinárodním turnaji v rumunské Kluži.

Žďárští basketbalisté kategorie U 14 na mezinárodním turnaji v rumunské Kluži.

Dva naši basketbalisti Matěj Danko a Ondřej Coufal, se po krátkém soustředění v Brandýse nad Labem, dostali do konečné nominace 12 hráčů na mezinárodní turnaj(EYBL) mládežnického  basketbalu v rumunské Kluži. V termínu od 5. do 8. září tam nastoupili za klub Sokol Pražský  .

„Cesta na turnaj, trvala 17 hodin, ale stálo to zato. Basketbalová hala v Kluži, byla větší než v jakých halách zatím naši kluci nastupovali. Turnaj byl skvěle připravený. Evidovalo se, kolik kdo dal bodů, asistencí a doskoků. Všechny zápasy se natáčely, takže se i rodiče mohli podívat na naše souboje a my se zpětně mohli kouknout, co jsme dělali za chyby.“ Pochvaluje si velký zážitek Ondřej Coufal.

Z českých týmů se v Kluži představili ještě borci z Lokomotiv Plzeň, další týmy byly z Maďarska, Srbska, Slovenska, Itálie  a samozřejmě z  Rumunska.

Na turnaji jsme se postupně utkali s týmy Tigers Budapešt, Beko Belehrad, Szedeak Szeged a Lokomotivou Plzeň.První tři jsme po dobrých výkonech porazili, ale bohužel zápas s Plzní nám moc nevyšel.

„ Já jsem si turnaj moc užil. Za tu dobu, co hraju basketbal, jsem hrál s většinou českých týmů, ale se zahraničními ještě ne.  Byla to dobrá zkušenost.“ Hodnotí Matěj Danko.

„Všiml jsem si, že například Maďaři mají pomalejší přechod přes půlku, oproti tomu Italové byli za mě na turnaji asi nejlepším týmem,“ doplňuje Danko.

V únoru bude další  turnaj hostit pro změnu Maďarsko. Pokud vše dobře půjde, mohli by do něj žďárští Vlci znovu zasáhnout.

Autor: J.Danko

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.