Mladší minižáci v Brně prohra i výhra

Mladší minižáci v Brně prohra i výhra

V sobotu odjíždělo družstvo mladších Vlčat U12 do Brna pouze s deseti hráči, přesto sehrálo se SAM Brno dvě velmi dobrá utkání. V prvním zápase jsme začali lépe a v šesté minutě vedli 9:14. Pak však přišel náš tříminutový herní výpadek a čtvrtina skončila 22:14. Čtyři minuty druhé čtvrtiny zase stačily, abychom opět vedli (22:26) a tento bodový rozdíl udrželi až do poločasu. Ve druhé půli se nám již tak nedařilo a díky našim chybám a neproměněným šancím soupeř převzal vedení. Když jsme pak od čtvrté minuty poslední čtvrtiny za stavu 53:50 dohrávali kvůli vyfaulování ve čtyřech, bylo o zápase rozhodnuto.

Kluci se z prohry rychle otřepali a s touhou po výhře nastoupili do druhého utkání. V první čtvrtině byla hra ještě vyrovnaná (8:8), pak jsme však převzali iniciativu a do poločasu si vytvořili desetibodový náskok, který jsme rovnoměrně navyšovali až do konce utkání. Vycházeli jsme z velmi dobré obrany a podařilo se nám mnoho rychlých protiútoků.

Všechny hráče musíme pochválit za nasazení a velmi dobrý výkon v obou zápasech.

SAM Brno – BK Žďár n/S 68:52 (30:34)

SAM Brno – BK Žďár n/S 30:60 (14:24)

Body: Beran 28, Jaroš 24, Coufal 20, Stejskal 14, Šilhart, Tomek a Urban 6, Mráček 4, Džurban a Víteček 2